کتاب فارسی پایه یازدهم | بررسی + دانلود PDF

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

کتاب فارسی پایه یازدهم

کتاب ادبیات فارسی 2 یا فارسی پایه یازدهم چاپ سال 1396 در قالب 8 فصل و دارای 165 صفحه آماده ی تدریس به یازهمی های در حال تحصیل در رشته های علوم تجربی, ریاضی و فیزیک, ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می باشد در ادامه این مقاله به بررسی سرفصل های کتاب فارسی پایه یازدهم می پردازیم همچنین می توانید PDF آن را دانلود کنید.

سرفصل های کتاب فارسی پایه یازدهم

همانطور که در بالا اشاره شد این کتاب هشت فصل دارد که در نوبت اول چاپ این کتاب ( سال 96 ) تدریس خواهد شد سرفصل های کتاب فارسی یازدهم به شرح زیر می باشد:

-ستایش: لطف خدا

 1. ادبیات تعلیمی
 2. ادبیات سفر و زندگی
 3. ادبیات غنایی
 4. ادبیات پایداری
 5. ادبیات انقلاب اسلامی
 6. ادبیات حماسی
 7. ادبیات داستانی
 8. ادبیات جهان

-نیایش: الهی

مروری بر متحوای کتاب فارسی کلاس یازدهم

کتاب فارسی یازدهم همچون فارسی دهم, علاوه بر آثار گرانقدر ایرانی, به آثار ارزشمند تاریخ جهان هم اشاره شده است. از جمله قواعد دستور زبانی این کتاب می توان به فعل های معلوم و مجهول, نقش های طبعی (تکرار,بدل,…), ساختار کلمات (ساده,مرکب,…), انواع واج, انواع صفت (پرسشی,اشاره,…) و … اشاره نمود. امسال هم بخش بزرگی و شاید بتوان گفت بخش اعظم کتاب فارسی یازدهم را اشعار به خود اختصاص داده اند.

نقد های وارد بر کتاب فارسی پایه یازدهم

از جمله اعتراضات معلمان و نقد های که بر این کتاب وارد است حجم بسیار زیاد محتوا و همچنین ناهماهنگی تعداد ساعات تدریس آن در هفته با حجم آن است

همچنین توضیح های گنگ و ناقص در مورد آرایه ها و نکات زبانی یکی از مشکلات واضح کتاب فارسی یازدهم است که امیدواریم در چاپ های بعدی اصلاح شود و به امید خدا با تغییر در سیستم آموزشی کتاب ها هم تغییراتی مثبت داشته باشند و به اعتراضات وارده توجه شود.

دانلود PDF کتاب فارسی یازدهم

برای دانلود این کتاب با حجم 5.5 مگابایت با فرمت PDF و بدون تبلیغات از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود PDF کتاب فارسی 2 یازدهم (45153 downloads)

با کلاس ما در کلاس یازدهم همراه باشید…

 • نویسنده
  کلاس ما
 • تعداد بازدید
  16,523 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید